Почетна Тагови препораки

Таг: препораки

Само пет алкохолни пијалаци неделно можат да ви го скратат животот

0
Консумирањето само пет алкохолни пијалаци неделно може да додеве до рана смрт, тврдат научнциите. Пиењето само 100 грама алкохол неделно, што е еднакво на...

Twitter ќе предлага кои корисници треба да престанете да ги следите

0
Twitter постојано експериментира со новитети и тестира потенцијални нови опции со кои би го подобрил искуството на социјалната мрежа, како и да овозможи прикажување...

Организациите за поддршка на стартапи во Македонија се фокусираат на едукација...

0
Поддршка во продажба е приоритет за 75% од стартапите во Македонија. Но, само 35% од организациите за поддршка на стартапи нудат ваков тип на...

Девет бесплатни апликации кои веднаш ќе ви го олеснат секојдневието

0
Денес веќе ретко кој не користи мобилни апликации. Истражувањата покажале дека Американците просечно трошат по три часа дневно користејќи мобилни апликации. Кога веќе поминувате...

Град Скопје со препораки за граѓаните околу загадувањето на воздухот

0
Од канцеларијата на градоначалникот на град Скопје, денес излегоа со препораки наменети за граѓаните и институциите околу загадувањето на воздухот откако добиле известување од...