Почетна Тагови приватност

Таг: приватност

ВИДЕО: Автоматски ѕидови со кои ќе направите посебни соби за неколку...

0
Како што расте популацијата на Земјата, така се намалува слободниот простор за изградба на нови станбени простори, особено во големите градови. Тоа значи помалку...

Facebook ја лансира долго ветуваната алатка за заштита на приватноста

0
Социјалната мрежа Facebook ја лансира долго ветуваната алатка која овозможува корисниците да ја блокираат социјалната мрежа од собирање информации за нив од други страници...

Facebook отвора пет кафулиња каде што ќе нуди проверка на приватноста...

0
Facebook планира да отвори кафулиња во Лондон и во Обединетото Кралство со цел да ја промовира приватноста на корисниците на нивните услуги. Секој што...

Велика Британија сака да забрани „лајкање“ на Facebook и „пламен” на...

0
Се ближи ли крајот на „лајкањето“ на Facebook и на „пламените“ на Snapchat? Канцеларијата на комесарот за информирање во Велика Британија вчера ги објави...

Цукерберг има нова визија за Facebook – ќе го претвори во...

0
Основачот и извршен директор на Facebook, Марк Цукерберг, изјави дека неговата визија за Facebook, платформата за размена на пораки и социјално вмрежување, е фокус...

WhatsApp отсега можете да го отклучите со лице или со отпечаток...

0
Новата опција која ја доби познатата апликација овозможува дополнително ниво на безбедност и можност за заштита на апликацијата дури и кога е отклучен телефонот....

Седум интернет-пребарувачи кои ја штитат вашата приватност

0
Google и Bing се најпопуларните веб пребарувачи, но не стојат добро кога е во прашање заштитата на приватноста затоа што рутински ги собираат вашите...

Од идниот месец сите помлади од 16 години нема да можат...

0
WhatsApp одлучи да ја помести минималната граница за корисниците во Европа за 3 години. Корисниците во Европа моментално мора да имаат најмалку 13 години...

Facebook презема нови мерки за заштита на приватноста на корисниците

0
Кон крајот на мај во сите земји од ЕУ стапува на сила Општата одредба за заштита на податоци која на корисниците ќе им донесе...