Почетна Тагови природен детергент

Таг: природен детергент

Научници ќе копаат дупки длабоки повеќе од 200 метри во потрага...

0
Истражувачи на Антарктикот ќе копаат дупки длабоки 250 метри во мразот за да најдат мисериозен „детергент“, кој ќе го исчисти воздухот од штетните стакленички...