Почетна Тагови проект

Таг: проект

Утре официјално лансирање на InnoTech Club

0
Oфицијалното лансирање на InnoTech Club ќе се одржи на 13. декември, петок,  во Јавна Соба во Скопје, со почеток во 12 часот. InnoTech Club e платформа чија основна мисија...

Со помош на УСАИД, FX3X ќе едуцира кадар за визуелни ефекти...

0
Денеска, Проектот на УСАИД за развој на деловниот екосистем и компанијата за анимација и визуелни ефекти FX3X отпочнаа соработка за унапредување на развојот на занимањата...

Почитување на роковите и финансиската дисциплина за подобра ликвидност на компаниите

0
Проектот на УСАИД - Партнерство за подобра бизнис регулатива одржа инфо-сесија на тема „Закон за финансиска дисциплина и исполнување на договори”. Во Проектот се...

Започна дванаесеттото издание на ЛИДЕР проект: врвна програма за бизнис и...

0
Денеска започна дванаесетото издание на ЛИДЕР проект, во организација на Македонија 2025, кој ќе трае десет работни денови. Врвни инструктори од познатата бизнис-школа Ричард...

Иновативен проект на луѓето во Оксфорд ќе им овозможи почист воздух...

0
Иновативниот проект „Зелена енергија“ („Green energy“) во Оксфорд, Англија, ќе претстави батерии со големина на бродски контејнери кои треба да придонесат за намалување на...

Во Хрватска почна најголемиот научен проект во светот

0
Водечката хрватска биотехнолошка групација, Genos од Загреб, ја претстави најголемата научна иницијатива поркената во Хрватска од осамостојувањето. По примерот на Проектот за човечки геном...

Европска Силиконска Долина – Данска ќе прави девет вештачки острови

0
Данската влада сака да стартува огромен проект за креирање девет нови острови 10 километри јужно од Копенхаген. Островите не се ништо ново за Данците...

Градоначалникот на Загреб најави проект од милијарда евра – Нов Загреб...

0
Денес, на Божиќ, градоначалникот на Загреб на своите сограѓани им најави што се ќе се гради во 2019 година. Милан Бандиќ ги најави најважните проекти...

ОКТА доби признание за општествена одговорност за еко проект за прочистување...

0
Проектот на ОКТА за фиторемедијација, односно прочистување на нафтен талог со помош на растенија, доби признание за една од најдобрите општествено одговорни практики во...

Избрано иновативно решение за повикот „ПристАПП транспорт“ на ФИТР

0
Иновативното решение на компанијата „Некстсенс ДОО“ е избрано како прворангирано на Јавниот повик за финансирање на проект за изработка на информациски систем за управување...