Почетна Тагови промени

Таг: промени

Девет нешта кои ја обликуваат иднината на образованието

0
Учениците ќе учат во природа, ќе користат дигитални уреди и ќе го слушаат предавањето на професор по избор. Вештините нема да се оценуваат на...

Жената која била одбиена 148 пати од инвеститори, по овие две...

0
Кетрин Миншу е извршен директор на компанијата The Muse. Во своите први 148 претставувања пред инвеститори, Кетрин никако не можела да ги убеди да...

Google го менува изгледот и функциите на Gmail

0
Google планира да го промени изгледот на својот популарен сервис Gmail. Новиот изглед вклучува суптилни промени, но и поединечни очигледни поголеми измени кои би...

Pricewaterhouse Coopers предвидување како ќе се променат работните места до 2030...

0
Pricewaterhouse Coopers предвидува три фази на автоматизација кои ќе ги променат работните места до 2030 година Извештајот објавен од Pricewaterhouse Coopers, анализирајќи ги фазите на...

Instagram сега овозможува да користите хаштагови и линкови до профили во...

0
Во декември минатата година Instagram им овозможи на своите корисници да ги следат омилените хаштагови и на овој начин побргу да дојдат до омилените...

Facebook: “Вестите ќе бидат 4% од News Feed-от на корисниците, со...

0
Минатата недела, Facebook соопшти важни промени во врска со својот News Feed чијашто цел ќе биде “да помогнат во зближувањето на луѓето преку Facebook...

Пет важни промени на работното место предизвикани од дигитализацијата

0
Според некои истражувања, до 2020 година ќе бидат развиени околу 250.000 апликации за секојдневна употреба наменети за Интернет на нештата. Токму ваквите алатки или...

Зошто треба да се промени бизнис културата во која секој постојано...

0
Размислете за вашите секојдневни интеракции со колегите на работното место и како обично реагираат на прашањето: „Како си?“.  Шансите се големи дека на ова...