Почетна Тагови протеин

Таг: протеин

Швајцарски научници откриле како корона вирусот манипулира со човечките клетки за...

0
Научници во Берн и во Цирих открија како корона вирусот манипулира со човечките клетки за да се размножува. Во списанието Nature Structural and Molecular...

Научници открија зошто болните од КОВИД-19 го губат осетот за мирис

0
Еден од најчестите симптоми во светот од корона вируост е губењето на осетот за мирис и вкус. Иако тој симптом најчесто краткотраен, досега ги...