Почетна Тагови радиски импулси

Таг: радиски импулси

Кинескиот џиновски телескоп откри мистериозен сигнал од далечна галаксија

0
Ни испраќа ли некој таинствени сигнали и дали се обидува некој да комуницира со нас? Тешко е да се каже, но она што го...