4.3 C
Skopje
недела, декември 8, 2019
Почетна Тагови рекламирање

Таг: рекламирање

Македонската апликација PowerAD која направи бум во Истанбул, почнуваат да ја...

Македонската иновативна компанија PowerAD од Струмица беше селектирана во групата на 50 напредни конкурентни стартап бизниси од целиот свет на Светскиот инвестициски форум на...

Гугл ги заострува условите за политичко рекламирање пред изборите во ЕУ

Американскиот интернет гигант Гугл соопшти дека ги заострува условите за огласување во ЕУ во рамките на настојувањето да го спречи ширењето на дезинформации и...

И Twitter реши го забранува рекламирањето на криптовалутите

Неодамна Facebook реши да го забрани рекламирање на криптовалути и содржини поврзани со криптовалутите, а наскоро кон оваа одлука се придружи и Google. Денес...

Google забранува рекламирање на криптовалутите

Google ќе стави забрана на промовирање на криптовалутите почнувајќи од јуни годинава, а освен рекламирањето на криптовалутите ќе биде забрането рекламирање и на други...

НАЈПОПУЛАРНИ