Почетна Тагови сапун

Таг: сапун

Што е поштетно за кожата на рацете: Употребата на средства за...

0
Може ли честата употреба на средства за дезинфекција за раце да ја оштети кожата? Германскиот експерт Јохан Ноблок, раководител на одделот за хигиена на...

Скокна продажбата на „сапуни“ за мобилни телефони

0
Продажбата на „сапуни“ за мобилни телефони скокна поради стравот од корона вирусот, а производителите тврдат дека „сапунот“ е ефикасен во убивањето на новиот вирус,...

Oва е најеколошкото пише за шампон направено од сапун!

0
Ви го претставуваме најеколошкото шише за шампон во светот. Најнеобичниот момент кај шишето е тоа што не е направено од ниту еден вообичаен материјал...

Македонскиот природен сапун Федор отсега достапен со амбалажа со Брајова азбука

0
ФЕДОР го пушти во малопродажба првиот сапун со натпис со Брајова азбука ФЕДОР е компанија за производство на природна рачно изработена козметика од природни ладно цедени...

Шампон во сапун – иновација која може да замени 522 милиони...

0
Годишно се фрлаат по околу 522 милиони пластични шишиња од шампон, што е огромна бројка. Компанијата Lush, позната по производство на миризливи сапуни, купки...

Пенкало-сапун го прави забавно миењето раце за децата

0
За да им помогнат на родителите да ги научат децата почесто да ги мијат рацете, компанијата Team SoaPen направи течен сапун-пенкало кој го носи...