0.1 C
Skopje
понеделник, јануари 20, 2020
Почетна Тагови Светска туристичка организација

Таг: Светска туристичка организација

Кинезите и понатаму се водечка туристичка нација

Бројот на меѓународни туристички посети се зголемил за 4% или за околу 30 милиони во однос на истиот период минатата година, а Европа е...

НАЈПОПУЛАРНИ