19.2 C
Skopje
вторник, октомври 15, 2019
Почетна Тагови Светски мобилен конгрес

Таг: Светски мобилен конгрес

Huawei Mate X прогласен за телефон со најдобра конекција во светот

На Huawei му беше потребна само една недела за да ја освои првата награда со својот флексибилен телефон Mate X. На Светскиот мобилен конгрес...

Во Барселона претставен автономен брод кој ќе се справува со загадувањето

Барселона е центар на збиднувања во мобилната индустрија додека на Светскиот мобилен конгрес се претставуваат паметни телефони, часовници, таблети како и други уреди и...

Успешно извршена првата хируршка операција во светот преку 5G мрежа

Првата хируршка операција во светот направена со помош на новата генерација мобилна телефонија 5G ја изведе шпански доктор во директен пренос од главната бина...

Huawei Mate 20 Pro прогласен за најдобар паметен телефон на Светскиот...

Huawei на Светскиот мобилен конгрес во Барселона освои уште една вредна награда. Му беше оддадено признание на телефонот Huawei Mate 20 Pro за најдобар...

Премиерaта на Samsung Galaxy S10 закажана за 20 февруари

Неодамна на Интернет почнаа да кружат информации за можните спецификации и датумот на претставување на мобилниот телефон Samsung Galaxy S10. Според медиумите, Galaxy S10...

НАЈПОПУЛАРНИ

Во САД ќе се отвори првиот ресторан кој ќе продава производи...

Еден ресторан во Калифорнија ќе стане првиот угостителски објект во САД кој ќе продава производи направени со марихуана во својата редовна понуда. Lowell Cafe е...

Иновации, подобрување на животната средина и развој на идните професии во...

Oсмото издание на Самитот Македонија2025, кој претставува водечка регионална конференција за споделување на последните светски трендови во бизнисот, економијата, технолошките иновации и етичкото лидерство,...

Најпознатиот фаст фуд синџир за пилешко месо KFC ќе почне да...

Подгответе се за „месо без месо“, новина од најпознатиот фаст фуд синџир за храна од пилешко месо, KFC, која уште повеќе ќе ја вжешти...

Арапи во Хрватска сакаат да градат ресорт вреден милијарда евра

Проектот Mavrijan Luxury Resorts беше претставен на средината на јули, а деновиве во Улцињ треба да дојдат заинтересираните инвеститори од Катар и од Египет....