6.6 C
Skopje
среда, октомври 21, 2020
Почетна Тагови синтетички гас

Таг: синтетички гас

Научници од Кембриџ направија вештачки лист кој ги претвора сончевата светлина...

Листот кај растенијата е неверојатна мала машина која ја претвора сончевата светлина и јаглерод диоксидот во енергија за растението. Вештачките верзии, пак,...

Во иднина гориво ќе добиваме од воздухот!

Фосилните горива уште се најпопуларниот избор на енергија за возилата, авионите, бродовите, но и извор на материјали за повеќе производи кои ги користиме во...

НАЈПОПУЛАРНИ