-1.6 C
Skopje
вторник, февруари 25, 2020
Почетна Тагови складиште

Таг: складиште

„Окадо“ го отвора првото складиште со роботи

Британскиот интернет трговец „Окадо“ во почетокот на идната година ќе го отвори своето прво „мини“ складиште за роботи, кое ќе биде...

Хрватска сака да гради складиште за нуклеарен отпад на границата со...

Хрватска планира да стартува со изградбата на своето прво складиште за нуклеарен отпад во Сисачко-мославачката жупанија, во близина на границата со БиХ. Одлуката за...

Луѓето немаат шанси покрај ваква работна сила. Погледнете го новото видео...

Дури и ако не ја следите технологијата и роботиката, веројатно веќе сте виделе видеа од роб отите на компанијата Boston Dynamics, Atlas, кој може...

Хрватски иноватори направија целосно автономни мобилни роботи

Интеграцијата на роботите во секојдневната работа не е нешто за што само читаме или гледаме на телевизија. Компаниите се се' позаинтересирани за воведување на...

Робот предизвика хаос во складиште на Amazon

Последните години читаме различни песимистички сценарија за заканите од роботите. Од масoвни откази за луѓето до можноста компјутерите и вештачката интелигенција да се свртат...

Atlantic инвестира 18,5 милиони евра во нов логистички центар

Atlantic Grupa и градежната компанија Kamgrad, како стратешки партнер во новата инвестиција на Atlantic во Хрватска, потпишаа договор за изградба и долгорочен закуп на...

НАЈПОПУЛАРНИ