Почетна Тагови соларни фарми

Таг: соларни фарми

Сингапур гради пловечки соларни фарми за борба против климатските промени

0
https://www.youtube.com/watch?v=SZFeB_r2Mp0 Сингапур гради пловечки соларни фарми со цел борба против климатските промени. Илјадници соларни панели се поставуваат на брегот на сингапур за државата да даде...

АНАЛИЗА: Кои се најголемите соларни фарми во светот?

0
Традиционалните извори на енергија како што се нафтата и јагленот се покажаа разорувачки за планетата Земја! Бидејќи тие не се непресушени извори, светот полека...