Почетна Тагови социјални медиуми

Таг: социјални медиуми

Русија сака да донесе закон за блокирање на социјалните мрежи

0
Пратениците на рускиот парламент претставија нацрт закон со кој, ако се усвои, на владата ќе и биде овозможено да го забрани пристапот до интернет...

Во кои земји луѓето поминуваат најмногу, а во кои најмалку време...

0
Платформите за социјални медиуми се користат низ целиот свет. Жителите на земјите во развој поминуваат најмногу време на социјалните мрежи, веројатно поради помладата популација....

Колку книги можете да прочитате ако се откажете од социјалните медиуми?

0
Од едноставно прелистување фотографии на Instagram до споделување објави на Twitter, социјалните медиуми станаа неизоставен дел од нашите животи. Најголем дел од нас постојано...

АНАЛИЗА: 79 од вкупно 81 градоначалник во 2018 година користеле социјални...

0
И минатата година градоначалниците биле најактивни на Фејсбук, по што следуваат Инстаграм и Твитер Седумдесет и девет од вкупно 81 градоначалник го користат Фејсбук во...

Социјалните мрежи се одговорни за лошиот сон кај децата?!

0
Се повеќе деца страдаат од пореметување на сонот, а научниците тој проблем го врзуваат со користењето на социјалните медиуми и дигиталните уреди непосредно пред...

Девет неверојатни рекорди на социјалните мрежи

0
Социјалните мрежи се релативно млад феномен, но и покрај тоа, тие веќе постигнаа импресивни бројки и поставија неверојатни рекорди. Впрочем, кој може да го...

Уганда сака да воведе данок за користење социјални медиуми

0
Престедателот на Уганда, Јовери Мусевени, изјави дека планира да воведе даноци на платформите за социјални медиуми затоа што луѓето ги користат главно за да...

Германија ќе го казнува говорот на омраза на социјалните мрежи со...

0
Со почетокот на 2018 година во Германија стартуваше примената на законот кој бара отстранување на говорот на омраза, лажните вести и другите илегални содржини...

АНАЛИЗА: 80 од вкупно 81 градоначалник во Македонија користат социјални медиуми

0
80 од вкупно 81 градоначалник користат Фејсбук во својата работа покажа aнализата направена од тим специјалисти за социјални медиуми, предводен од Бојан Кордалов во...

Како да се биде претприемач во 2030 година

0
Доколку планирате да отворите бизнис во наредните 15 години, не само што технологијата ќе се смени, туку ќе се сменат и младите иноватори и...