23 C
Skopje
сабота, јуни 6, 2020
Почетна Тагови стартап

Таг: стартап

Грешки кои ги прават скоро сите стартапи, а можат да ги...

Пазарот може да биде немилосрден, поради што дури 75% од стартапите пропаѓаат. Ова треба да го знае секој кој ќе се одлучи да започне...

Стартап нацијата Израел го дуплира бројот на вработени во компании за...

Израелската управа за иновации планира да го дуплира бројот на вработени во компании за висока технологија и истовремено ги охрабрува другите компании да станат...

Шварценегер инвестираше во стартап кој е конкурент на Tesla

Tesla можеби е најпознатиот производител на електрични возила, но не им е сигурна позицијата на пазарот. Едни од конкурентите е и автрискиот стартап Kreisel...

Првиот ментор на втората пред-акцелераторска програма на Сеавус Инкубатор е од...

Силиконската долина повторно во Скопје Како прв ментор на втората пред-акцелераторска програма наменета за ИТ стартапи, Сеавус Инкубатор го најавува  гостувањето на Адамс Елиот од...

 Деспотовски: Клучен предизвик за Фондот е квалитетно да се искористат 8...

Со г-н Јован Деспотовски, директор на Фондот за иновации и технолошки развој разговараме за идниот развој на оваа млада институција, за модалитетите како ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ