7.8 C
Skopje
понеделник, февруари 17, 2020
Почетна Тагови стартап

Таг: стартап

Македонскиот стартап STORNEST ќе биде дел од Програмата за иновации на...

Македонскиот стартап STORNEST, креатор на првиот продукт на нашиот пазар кој нуди комплетно решение за нашето лично дигитално наследство,  е избран за учесник...

Startup Macedonia и Macedonia 2025 организираат интерактивна работилница во Скопје

Би сакале да ве информираме дека Startup Macedonia заедно во соработка со Macedonia 2025 и во пратнерство со ЕIT Digital организира интерактивна работилница на EIT Digital Venture Program во Скопје....

Скопскиот стартап DishWish ќе Ве храни здраво додека сте на работа...

Пред неколку дена и официјално е лансиран новиот домашен стартап  кој ќе Ви испорачува оброци по утврдено мени (режим) за секој работен ден во договорениот...

Милош Матиќ: ICT Hub Playground е единствен простор во Белград кој...

Поврзување на корпорациите со стартап сцената, воведување на најновите технологии и трендови во корпоративното секојдневие, едукација за започнување и развој на бизнис,...

Нов повик на Сеавус Aкцелераторот за поддршка на стартап бизниси

Со нова подобрена и унапредена акцелераторска програма, отворен е вториот повик на Сеавус Акцелераторот наменет за стратап бизнисите од Македонија.

Нов повик за стартапи за влез во програма на Х Фактор...

 И СТАРТАП Е ОПЦИЈА! Со ова мото X Фактор Акцелератор ги повикува сите заинтересирани стартап компании да аплицираат на отворениот повик...

Хрватскиот стартап Ascalia има решение за развој на паметни градови и...

Хрватскиот стартап Ascalia, на чие чело е извршниот директор и соосновач Марин Беко, развива хардверско и софтверско решение за поврзување на индустриската инфраструктура во...

Милан Димитриевски: X Фактор Акцелератор од Велес ќе ја развива стартап...

X Фактор Акцелератор од Велес е првиот и единствен бизнис акцелератор надвор од Скопје, кој е основан од инвеститори со големо практично искуство во...

Македонскиот стартап АРАИГ Глобал развива паметен елек со кој гејмерите ќе...

100 учесници од 28 земји и 3 континенти (доминантно од Швајцарија и Република Северна Македонија) ги унапредуваа бизнис моделите на 13 македонски стартапи. Иновативност во...

„Шпаркасе Банка“ ги додели првите кредити за стартапи

Шпаркасе Банка Македонија на денешната прес-конференција ги додели првите кредити за старт-ап компаниите што учествуваа во првиот циклус од програмата „Чекор по чекор“, наменета...

НАЈПОПУЛАРНИ