-1.2 C
Skopje
среда, декември 1, 2021
Почетна Тагови стипендии

Таг: стипендии

Фондацијата „Трајче Мукаетов“ додели 39 нови стипендии за учебната 2020/21

Фондацијата „Трајче Мукаетов“ тринаесетта година по ред доделува стипендии на студенти на Фармацевтскиот и Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“...

Нови шест стипендисти на ЕСМ, ЕВН И МЕПСО

Шест студенти од Факултетот за електротехника и информациски технологии, од денеска, се нови стипендисти на најголемите електро-енергетски компании...

„Алкалоид“ додели 42 студентски стипендии

Марио Игњатовиќ, Елиф Врајнко, Стефан Пандилов, Влатко Каранфилоски, Никола Манев, ова се студентите кои денеска добија стипендии им беа врачени еднократни парични...

Витаминка ќе стипендира студенти на Машински и на Факултетот за електротехника...

Витаминка ќе додели 4 целосни стипендии за додипломски студии за академската 2019/2020 година. Стипендиите ќе се доделат по две на Машинскиот факултет во Скопје,...

Македонија 2025 со нова поддршка за младите таленти во државата

  Фондот за поддршка на талентирани средношколци и студенти „Таленти денес – лидери утре“ овозможува развој на младите преку менторство, обуки, пракса и учество на...

Македонија2025 објави повик за стипендирање на десет талентирани студенти

Меѓународната невладина организација Македонија2025 го отвори повикот за прием на апликации во склоп на Фондот за поддршка на талентирани студенти за тековната 2019 година. По успешноста на...

ОКТА додели стипендии за најдобрите студенти од УКИМ

Десет студенти од шест факултети на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ се добитници на стипендиите за втор циклус студии кои втора година по ред...

Енергетските компании и годинава доделуваат стипендии за студентите на ФЕИТ

Енергетските компании АД Електрани на Македонија, АД МЕПСО и ЕВН Македонија продолжуваат со доделување на стипендиите на најдобрите студенти на Факултетот за електротехника и...

30 дечиња добијa фудбалски стипендии од Телеком

Заврши првата фаза од потрагата по фудбалски таленти на Македонски Телеком 30 дечиња добијa стипендии во Академијата за фудбал „Вардар“. Македонски Телеком го организираше изборот...

Seavus едукативниот и развоен центар доделува целосни стипендии за Академските програми...

Seavus едукативниот и развоен центар го најавува традиционалниот добро познат Challenge day, ден за тестирање на идните најперспективни генијалци во сферата на информатичките технологии...

НАЈПОПУЛАРНИ