Почетна Тагови субвенции

Таг: субвенции

Стартува субвенционирање на платите. Се очекува раст кај четвртина од...

0
Законот за субвенционирање на придонеси за задолжително социјално осигурување поради покачување на плати е на сила. Овој закон важи за сите вработени во јавниот...

Граѓаните отсега ќе можат да аплицираат за субвенциониран станбен кредит по...

0
Граѓаните отсега можат да аплицираат за новите и подобрени услови за субвенциониран станбен кредит. Со објава на законските измени во Службен весник стапуваат на...

Град Скопје ќе дава субвенции за современи еко уреди за затоплување

0
Град Скопје првпат досега распишува јавен повик за субвенционирање  инвертер клима уреди и други современи уреди за затоплување на домаќинствата. -За секој купен инвертер клима...

Денеска се потпишува нов договор со Визер за субвенции на евтини...

0
Договор за финансиска поддршка за евтини авиолинии ќе потпишат денеска министерот за транспорт Горан Сугарески и претставници на нискобуџетната авиокомпанија „Визер“ Тоа е трет Договор...

Холанѓаните од државата добиваат пари за секој извозен километар со велосипед

0
Повеќе од половина од Холанѓаните кои со автомобил патуваат на работа од своето работно место се оддалечени во просек околу 7,5 километри. Владата смета...

Хрватска со дронови ќе го контролира користењето на земјоделските субвенции

0
Хрватска во текот на наредниот седумгодишен буџетски период, благодарение на новите технологии, ќе може поефикасно да ја контролира злоупотребата на исплатата на земјоделските субвенции,...

Вака Франција ќе го триплира бројот на велосипедисти

0
Франција сака да биде како Холандија, каде што повеќе од 30% од патувањата се прават со велосипед наместо со моторно возило. Во Франција моментално...

Општина Аеродром ќе субвенционира печки на пелети

0
Општина Аеродром со 560 000 денари ќе субвенционира печки на пелети за семејствата на територија на општината коишто не се приклучени на градската мрежа...

Пазарот за електрични велосипеди ќе надмине вредност од 25 милијарди долари

0
Во светот минатата година беа продадени 34 милиони електрични велосипеди, а се очекува дека нивната продажба до 2023 година ќе надмине 40 милиони примероци....

Франција ќе ја менува инфраструктурата за да може да се возат...

0
Франција планира да почне национален проект за трикратно зголемување на бројот на велосипедисти по улиците во наредните неколку години. Акцијата ќе вклучи и правење...