Почетна Тагови телефони

Таг: телефони

Продажбата на паметни телефони падна за 40% поради корона вирусот

0
Пандемијата на корона вируст си го зема својот данок во светот и посебно тешко се погодени туризмот, авиокомпаниите, автомобилската индустрија и индустријата за паметни...

Шефот на Apple ја брани високата цена на iPhone: скапо чини...

0
Новите телефони на Apple доаѓаат со исклучително висока цена, меѓутоа шефот на Apple, Тим Кук, мисли дека иновациите се толку вредни. „Сакаме да направиме iPhone...

YouTube објави список со најдобрите телефони за гледање видеа

0
Samsung  во најавaта за својот најнов мобилен телефон Note 9 се пофали дека нивниот нов уред е најдобриот YouTube мобилен телефон за 2019 година....

Samsung ја отвори најголемата фабрика за телефони во светот во Индија

0
Samsung Electronics денес ја пушти во употреба, како што тврдат, најголемата фабрика за производство на телефони во светот. Фабриката е изградена во Индија, а...

АНАЛИЗА: Што ново ни донесе Светскиот конгрес за мобилни технологии во...

0
Светскиот конгрес за мобилна технологија (Mobile World Congress) во Барселона годинава се одржа од 26 февруари до 1 март под називот „Создаваме подобра иднина“...