-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови тестирање

Таг: тестирање

Велика Британија почна да го тестира имунитетот на луѓе кои веќе...

Британски научници вчера почнаа со тестирања во рамките на кои поранешни пациенти со КОВИД-19 намерно повторно ќе бидат изложени на корона вирусот...

Велика Британија и Русија ги здружуваат силите – AstraZeneca ќе ја...

Британската фармацевтска компанија AstraZeneca во петокот објави дека ќе ја испитува комбинацијата од својата и руската вакцина Sputnik, која според руските научници...

Фармацевтскиот гигант Pfizer најави тестирање на вакцината против корона вирусот...

Производителот на лекови Pfizer планира да започне со тестирање на својата експериментална вакцина против корона вирусот на деца помали од 12 години,...

Словачка планира да ги тестира на корона вирус сите постари од...

Словачка планира да ги тестира на корона вирусот сите свои жители постари од 10 години, објави пред неколку дена премиерот Игор Матовиќ....

Кинески град одлучи да ги тестира сите 9 милиони жители на...

Кинескиот град Чингдао одлучи да ги тестира сите свои граѓани, вкупно 9 милиони, на КОВИД-19 во текот на пет дена, пишува ВВС....

Кина бесплатно ќе дели дигитални пари

Кина ќе подели дигитални пари во вредност од 1,5 милиони долари за потребите за тестирање на кинеската дигитална валута. За разлика од...

Србија прифати да ги тестира кинеските вакцини

Кинеската Национална биотехничка групација (CNBG) и компанијата Sinovak (Sinovac Biotech Ltd.) соопштија дека уште земји, меѓу кои и Србија, прифатиле да учествуваат...

Руската вакцина против коронa вирусот поттика создавање антитела кај сите 76...

Руската вакцина против КОВИД-19 поттикна создавање антитела кај сите учесници во раните фази од клиничките испитувања, покажаа резултатите од тестирањата, а беа...

Хонконг почна со масовно бесплатно тестирање за корона вирусот

Иницијативата на централните кинески власти за масовно тестирање почна да ја спроведува тим од 60 здравствени работници кои дојдоа во Хонгконг од...

Венецуела бара доброволци за тестирање на руската вакцина против корона вирусот

Русија беше првата земја во светот која официјално регистрираше вакцина против корона вирусот на 11 август. Меѓутоа, експертите сметаат дека вакцината ги...

НАЈПОПУЛАРНИ