Почетна Тагови тунели

Таг: тунели

Илон Маск развива електрично комби кое ќе вози по подземни тунели

0
Кога пред неколку години Маск ја најави својата нова компанија Boring Company, која се занимава со дупчење на подземни тунели со кои ќе ги...

Илон Маск заврши со копањето на тунелот под Лос Анџелес

0
Компанијата Boring, која е во сопственост на американскиот иноватор Илон Маск, заврши со ископувањето на вториот од двата тунели наменети за подземен транзитен систем....

Илон Маск ќе кoпа подземни тунели за утрабрз транспорт и во...

0
Треба уште многу да се работи додека компанијата The Boring Company на Илон Маск ги направи првите тунели за ултрабрз подземен транспорт во САД,...

Превозот со ултрабрзиот Hyperloop на Илон Маск ќе чини само 1...

0
Извршниот директор на Boring Company, Tesla и SpaceX, Илон Маск, фрустриран затоа што доцни на компаниски состаноци поради метежот на автопат, го нарече сообраќајот...

Илон Маск инвестираше над 100 милиони долари во неговата Boring Company

0
„Сообраќајот во Лос Анџелес ме излудува. Ќе направам своја машина за бушење тунели и едноставно ќе почнам да копам“, е твит на Илон Маск...

Еве како Илон Маск гo замислува градскиот превоз во иднина

0
Милијардерот Илон Маск на социјалната мрежа Twitter ја претстави својата последна идеја за градскиот превоз од иднината. Според таа идеја, ќе постојат подземни тунели...

НАСА откри мрежа од тунели на Месечината

0
Американската вселенска агенција (НАСА) открила тунели кои водат длабоко под површината на Месечината, за кои се проценува дека може да бидат идеални за нова...