Почетна Тагови ученици

Таг: ученици

Ученици поддржани од ФИТР изработија еко-проекти за чиста вода, воздух и...

0
Еколошки филтер со зеолит за прочистување на водата, воздухот и почвата, систем за детекција на гасови во воздух во работни простории, пречистителна станица за...

Норвешки град им забранува користење телефони и компјутери на учениците

0
Општинските власти на Ставангер, град во Норвешка, освен забрана за користење мобилни телефони во училиштата, планираат на учениците да им забранат и индивидуален...

Млади иноватори од основното училиште „Лазо Ангеловски“ создадоа рециклирачки систем

0
Учениците од ООУ „Лазо Ангеловски“ создадоа аквапоничен рециклирачки систем, финансиран од Фондот за иновации и технолошки развој преку програмата „Предизвик за млади истражувачи“. Учениците и...

„Паметна“ и „Хидропонична градина“, претставени проектите на кумановски ученици поддржани од...

0
Учениците од основното училиште „Крсте Мисирков“ од Куманово оддржаа презентација на проектите „Хидропонична градина“ и „Паметна градина“ кои се поддржани од Фонд за иновации и технолошки развој...

Деца од 30 скопски училишта ќе се тркаат со ролерки

0
ЈУ Детскиот културен центар „Карпош“ со поддршка од Град Скопје, годинава по осми пат ќе организира „Ролер трка 2019“, наречена „Возиме кон иднината“. Во...

Расте бројот на македонски ученици кои немаат основна писменост!

0
„Прегледот на системот за оценување и евалуација во образовниот систем“ за кој на денешната работилница дискутираа претставници од образовниот сектор, повикува на подоследно оценување...

Се тестираат уреди кои на наставниците ќе им кажуваат дали учениците...

0
Дали во иднина професорите ќе го скенираат мозокот на вашето дете за да видат дали ја следи наставата? Ова американско технолошко чудо веќе е...

Македонски Телеком ќе додели педесет фудбалски стипендии за талентирани деца

0
Пред самиот почеток на најголемиот светски фудбалски настан, Македонски Телеком почнува нова кампања со слоган: „Ги поддржуваме ѕвездите на иднината" за поддршка на млади талентирани...

Над 26 илјади основци научија како да ги заштитат здравјето, безбедноста...

0
Околу 8.400 ученици од 112 основни училишта во 17 општини и градови и оваа година се стекнаа со дополнително практично знаење од областа на...

Макпрогрес Виница – поддржувач на младите во нивниот професионален развој и...

0
Макпрогрес Виница ги подготви матурантите за донесување на нивните важни одлуки низ презентација на позитивните компаниски примери Компанијата Макпрогрес организираше отворен ден во ресторан...