Почетна Тагови фарма

Таг: фарма

Со оваа фарма во Англија управуваат животните кои живеат таму

0
Со фармата Knepp Estate управуваат животните коишто живеат таму и ја трансформираа целата фарма. Се прашувате како е тоа возможно? На оваа фарма животните...

Ќе се гради најголемата фарма на ветар во светот вредна 10...

0
Во близина на брегот на Јоркшир во Велика Британија се планира изградбата на најголемата фарма на ветар во светот, во која ќе бидат инвестирани...

Пустинска фарма одгледува храна само со помош на сончевата светлина и...

0
Sundrop Farms е глобален лидер во одржливо земјоделство, одгледување свежо овошје и зеленчук користејќи само обновливи ресурси. Ако сте традиционален земјоделец, ќе ви треба...

Во Велика Британија ќе почне со работа најголемата фарма на ветер...

0
Една од Глобалните цели на Обединетите нации е Целта 12, според која државите треба да се залагаат за подоговорна консумација и производство на енергија....

ВИДЕО: Ова е првата целосно роботизирана фарма во светот

0
Технологијата се менува и напредува многу брзо, а тоа ние не го ни забележуваме. Пример се роботите кои ја одржуваат оваа фарма на многу...

Во Велика Британија почнува со работа најголемата фарма на ветар –...

0
Најголемата фарма на ветар во светот поставена среде вода вчера почна со работа во близина на северозападниот брег на Англија. Фармата ќе произведува доволно...

Една од најголемите „фабрики“ за биткоин се наоѓа во Исланд

0
Во срцето на полињата на Исланд се наоѓа една од најголемите „фабрики“ за биткоин во светот. Нејзината локација е тајна за да не можат...

ВИДЕО: Системот на вештачка интелигенција на Гугл и на фармите во...

0
Сите знаеме дека денес, вештачката интелигенција се вградува во сите сите можни уреди, но веројатно не сме знаеле дека вештачката интелигенција во Холандија помага...

Фарма во Велика Британија изнајмува одржливи елки за Божиќ

0
На крајот на новогодишните и божиќните празници милиони семејства во светот ги фрлаат елките, што воопшто не е одржлива традиција. Според податоци на ВВС,...

Индија планира да ја изгради најголемата фарма во светот за соларна...

0
Кога станува збор за чистата енергија малку нации се истакнуваат како Индија. Министерството за нова и обновлива енергија на Индија најави планови за изградба...