19.8 C
Skopje
недела, октомври 1, 2023
Почетна Тагови циркуларна економија

Таг: циркуларна економија

Apple го претстави десетгодишниот план – до 2030 година сакаат да...

Apple најави дека до 2030 година ќе стане карбонски неутрална компанија, односно дека нивното влијание врз околината ќе биде занемарливо. Нивниот план...

Лондон има „библиотека“ во која можете да позајмите се што ви...

Лондон има „библиотека“ во којашто можете да позајмите се што ќе ви треба. Значи, не мора да купувате ништо ново, туку можете...

НАЈПОПУЛАРНИ