Почетна Тагови црни дупки

Таг: црни дупки

Ова се петте најголеми достигнувања на Стивен Хокинг

0
Меѓу бројните откритија и достигнувања на големиот научник и популаризаторот на науката Стивен Хокинг издвојуваме пет кои поради влијанието и досегот може да се...