Почетна Тагови Чикаго

Таг: Чикаго

Илон Маск гради уште еден тунел – овојпат во Чикаго

0
Компанијата The Boring Company на иноваторот Илон Маск доби дозвола за изградба на уште еден тунел за брз подземен превоз. Овојпат тунелот ќе се...

Во тек е повикот од CEED Македонија за програмата за технолошки...

0
Американскиот Стејт Департмент во соработка со CEED Македонија и CEED Hub Скопје нуди можност за учество на Central European Tech Innovation & Entrepreneurship Fellowship...

Чикаго е најдобар град за забава во светот

0
И покрај високата стапка на криминал, според едно истражување на британскиот магазин за култура и забава Time Out, американскиот град Чикаго е најдобро место...