Почетна Тагови чоколадо

Таг: чоколадо

Швајцарскиот град Олтен целосно прекриен со чоколада после дефектот во фабрика...

0
Швајцарскиот град Олтен остана прекриен со парчиња чоколада откако се случи дефект во фабриката за чоколади на Lindt. Жителите на градот ги затекна неверојатна...

Уште еден извор на зелена енергија е омиленото слатко задоволство –...

0
Истражувачи во Гана тестираат систем кој ќе може да го претвори какаото во биогориво. Но, не се грижете дека ќе има помалку чоколадо за...

Хуманитарна аукција на чоколадо „Чоколаден спектар“ ќе се одржи на 12...

0
Четвртата аукција на чоколадо насловена како „Чоколаден спектар“ ќе се одржи на 12 декември во Парк хотел и Спа, ресторан Фор, каде гостите ќе...

ВИДЕО: Музика која создава вкусни чоколадни меурчиња

0
Агенцијата J Walter Thompson London ја создаде првата телевизиска кампања за брендот AERO после 6 години, покажувајќи како се создаваат меурчињата на производот преку...

На светот му се заканува недостиг од чоколадо?!

0
Mу се заканува ли на светот недостиг од чоколадо? Во последно време се појавија неколку написи на автори кои тврдат дека до 2050 година...

Прв ко-брендиран салон на „Европа“ и „Сковин“

0
 „Вајн & чоколејт" (Wine & Chocolate) e првиот ко-брендиран салон на „Европа" и „Сковин" на плоштадот Македонија во Скопје На нашиот град му беше потребен...

Во Брисел се одржува навистина необична модна ревија – ревија на...

0
Модната ревија, која е резултат на соработка на дизајнери, слаткари и производители на чоколадо од 15 земји од светот го отвори тридневниот саем Salon...

Чоколадото ќе исчезне за 40 години?!

0
Експерти предупредуваат дека наредните 40 години светот ќе остане без чоколадo бидејќи на билката какао и се заканува исчезнување поради глобалното затоплување, пишува британскиот...