21 C
Skopje
сабота, јуни 6, 2020
Почетна Тагови шопинг

Таг: шопинг

Шест психолошки трикови за љубителите на шопингот

Еве како можете да си помогнете да не банкротирате за време на празниците. Празничната еуфорија речиси сигурно ќе ви ги испразни џебовите...

Македонците потрошија 84 милиони евра за купување преку интернет

За 26 отсто е порастот на електронската трговија во Македонија во првата половина од 2019 година, во споредба со истиот период лани....

Македонците лани на шопинг преку Интернет потрошиле 137 милиони евра

Македонските граѓани лани потрошиле 133,7 милиони евра онлајн и што е за 23,8 милиони евра или 17,8% повеќе во однос на претходната година. Повеќе...

Instagram го олесни шопингот преку мобилната апликација

Instagram веќе долго време е место каде што луѓето бараат инспирација кога станува збор за модата, а сега ви го олеснува и купувањето на...

Ако купувате преку Интернет, мора да ги знаете овие работи

Најголем дел од луѓето пред да купуваат преку Интернет, особено ако станува збор за поскапи работи, прво добро треба да ги испитаат информациите за...

Instagram развива апликација за шопинг

Социјалните медиуми почнуваат да „војуваат“ меѓусебе кога станува збор за онлајн шопингот, а Instagram тој напревар го подига на едно ниво повисоко. Според написите, Instagram...

ВИДЕО: Google лансираше апликација која ќе го смени начинот на кој...

Доколку сакате шопинг, ќе посакате уште веднаш да ја инсталирате новата апликација на Google. Сите знаеме колку фрустрира кога покрај нас ќе помине некој...

Лаборатoријата за иновации на Panasonic направи паметна корпа за шопинг

Колку време губите додека чекате ред во продавница? Во многу земји има посебни каси на коишто сами си ги чекирате производите и си плаќате,...

Google лансираше нова програма за шопинг

Google ја претстави Shopping Actions, нова иницијатива која е наменета да им помогне на трговците на мало да прават повеќе трансакции преку различни канали...

Qpick денес ја лансира првата мобилна апликација за паметен шопинг

Денес, 14-ти февруари 2018, ќе биде пуштена во употреба првата мобилна апликација за паметен шопинг – Qpick. Официјалното лансирање на апликацијата ќе започне во...

НАЈПОПУЛАРНИ