14 C
Skopje
вторник, јули 14, 2020

Дневни Архиви: октомври 5, 2017

Три клучни принципи за да преговарате со кого било

На почетокот на 2000-тите години, кој било Американец да беше киднапиран во странство ФБИ го повикуваше Кристофер Вос. Водечкиот меѓународен преговарач успешно ги убеди...

Tip of the Week – Површни луѓе

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Прочитај пријател, запознај книга!

Со огромна чест и задоволство, Rabotno.mk во соработка со професори од Економски, Правен, Филолошки и Филозофски факултет при Универзитетот Св. Кирил и Методиј –...
video

Nissan претстави седиште за кола кое детектира пот и предупредува на дехидратација

Nissan претстави прототип на седиште кое може да детектира пот, да предупреди на дехидратација и така да спречи сообраќајни незгоди. Ова можеби ви излгеда...

Специјалната очна болница Деница нуди бесплатни прегледи по повод Светскиот ден на видот

На 12.10.2017 година, по повод Светскиот ден на видот, под мотото „Гледај подобро, живеј подобро“, Специјалната очна болница „Деница“ ќе овозможи целодневни бесплатни очни...

Македонски Телеком воведува поголеми брзини на Интернетот и безбедна мрежа

Македонски Телеком ја измери досега најголемата брзина на пренос на податоци на мобилната мрежа во земјава и во регионот од над 500 Mbps за...

Адора инженеринг се закити со сертификат „Коректна фирма“

Адора инженеринг доби сертификат „Коректна фирма“ за беспрекорна репутација и одлична етаблираност во бизнисот, како и за коректно спроведување на обврските кон клиентите и...

Ова се најскапите технолошки квартови во светот

Брзорастечките технолошки екосистеми почнаа да влијаат на цената на квадрат простор во светот. Технолошките стартапи и големите корпорации секој ден се обидуваат да ја...

Во Загреб се одржува првата конференција за примена на вештачката интелигенција во бизнисот

Првата конференција за примена на вештачката интелигенција во бизнисот ќе се одржи во Загреб на 5 и 6 октомври во организација на агенциите EVENTE01...

Јапонската Soft Bank инвестира 100 милијарди долари во технолошки компании

Групацијата SoftBank е една од најголемите јапонски компании и на чело на компанијата е најбогатиот човек во Јапонија. Сега оваа организација инвестира 100 милијарди...

НАЈПОПУЛАРНИ