8 C
Skopje
четврток, јуни 4, 2020

Дневни Архиви: јануари 16, 2018

Осум совети како да го подобрите фокусот при работењето

Фокусот е еден од клучните нешта за напредок во работењето бидејќи без него сме склони кон грешки, лоши одлуки, спори сме и произведуваме неквалитетни...

Viber со нова опција – праќање на привремени фотографии и видеа

Апликацијата за разговори и праќање мултимедиумска содржина Viber од неодамна воведе нова опција која е дочекана доста позитивно од корисниците. Тие отсега ќе можат...

Од март алкохол ќе се продава и по 19 часот

Според најновите предлог-измени во Законот за трговија кои ќе ја либерализираат продажбата на алкохол, ќе се укинат ограничувањата во Законот кои беа воведени во...

Соберете пред сите со Стопанска банка а.д. Битола

Соберете пред сите е еден од производите на Стопанска банка а.д. Битола кој ви нуди најсоодветно решение при вложувањето на вашите средства.  Овој производ овозможува...

Македонија годинава ќе добие нови 80 километри гасовод

Во Македонија годинава ќе бидат изградени 80 километри гасовод што е најмногу досега, а за тоа веќе се обезбедени околу 40 милини евра во...

Научници направија боја која се лади кога ја грее сонце

SolCold е израелска компанија која работи на развој на лесно филтрирачк боја која ќе помогне за разладување на домовите. Бојата може да се стави...
video

11 уреди кои ќе го направат домот „позелен“

Технологијата навлегува во сите пори од нашето секојдневие, па нашите домови, особено кујната, не се никаков исклучок. Има мноштво уреди кои го олеснуваат одржувањето...

Седум генијалци во кои никој не верувал, а денес се сопственици на гиганти

Тешко е да се поверува, но многу големи корпорации кои изгледаат како денес да го поседуваат половина свет настанаа во мали гаражи. Сајтот Bright...

Британски компании на вработените им даваат платено отсуство кога ќе посвојат куче

Секој кој некогаш си посвоил мало куче знае дека на почетокот може да биде напорно. Сопствениците често им се обраќаат на своите кутриња како...

Samsung патентираше технологија за отклучување телефон со скенирање на дланките

Samsung поднесе патент за употреба на технологија за скенирање на дланките на рацете за отклучување на паметните телефони. Со оваа технологија телефонот нема да...

НАЈПОПУЛАРНИ