22 C
Skopje
вторник, јули 7, 2020
Почетна 2018 февруари

Месечни Архиви: февруари 2018

Македонија2025 доделува стипендии за извршни директори и менаџери на реномирана школа за бизнис во...

Невладината организација Македонија2025 со гордост го објавува вториот отворен повик за Програмата за извршни директори – Зафировски, преку која се доделуваат стипендии за светски...

Самсунг стана најголем производител на чипови во светот

Samsung сега е лидер на полето на полупроводници, а компанијата во текот на 2017. година испорачала чипови во вредност од 69,1 милијарда долари. Јужнокорејскиот...

Хрватска донесе закон за селектирање отпад, казни и до 700 евра за погрешно селектирање

Оној кој во Хрватска нема да го селектира отпадот ниту после тест периодот од две години, ќе му следи казна од 7 до 700...

Евростат: 51% од Европејците користат онлајн банкарство

Интернет банкарство користат околу половина од Европејците, односно 51%. Овој број е во постојан раст и од 2007 година се зголемил двојно од тогашните...

НАЈПОПУЛАРНИ