-1.8 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020

Дневни Архиви: јули 3, 2018

Осум совети со кои претприемачите ќе си го олеснат започнувањето бизнис

Секој од нас сака да си ја направи работата што е можно повеќе ефикасна и продуктивна, иако многу пати се чувствуваме како на работните...

Ohnana шаторот ќе ве разлади кога надвор е пеколно жешко

Кампувањето не е резервирано само за во лето, но дефинитивно временските услови на лето се најдобри за преноќување под отворено небо. Ohnana Tent е она што...

Македонија прва во регионот според квалитет на услугата

Според истражувањето на агенцијата „Хераклеа", спроведено во соработка со агенциите за тајно купување во регионот, Македонија е на првата позиција во регионот според квалитетот...

TOП 200 компании во САД потрошиле 155 милијарда долари за огласување, најмногу на интернет

Огласувањето на првите 200 водечки огласувачи во САД е зголемено за 1,1% во однос на 2016 година. Овие компании лани потрошиле 155 милијарда долари за...

Отворен повикот за UPSHIFT програмата за млади социјални иноватори и претприемачи

CEED HUB Скопје, со поддршка на канцеларијата на УНИЦЕФ во Скопје и Фондот за иновации и технолошки развој го отвори повикот за учество во...

Град Скопје набавува 40 нови еколошки автобуси за ЈСП Скопје

Јавното сообраќајно претпријатијe „Скопје“ ќе добие нови 40 еколошки автобуси на гас. Постапката за набавката е почната вчера. Тендерот се очекува да биде распишан...

Земјоделието во фокус на новата стратегија на Светска банка за Македонија

Светска банка започнува со подготовка на новата стратегија за партнерство со Република Македонија, во која што земјоделството е високо на листата на приоритетни сектори,...

HTC отпушта една четвртина од вработените

Во соопштение за печат од HTC најавија оптимизација на производната организација во Тајван, која би требало да овозможи поефикасно и пофлексибилно управување со ресурсите,...

Aquio е термос шише опремено со Вluetooth звучник и микрофон

Доколку за летово барате нешто корисно со малку технологија, можеби ќе ви се допадне термос шишето Aquio, за кое тврдат дека ќе ви ги...

Alibaba, Amazon, eBay и Rakuten France потпишаа Заложба за безбедност на производи на онлајн...

Четирите големи онлајн трговци кои се активни во Европа – Alibaba, Amazon, eBay и Rakuten France – ја потпишаа Заложбата за безбедност на производите...

НАЈПОПУЛАРНИ