12 C
Skopje
понеделник, јуни 1, 2020

Дневни Архиви: јули 16, 2018

Самсунг овозможува попуст за поправка на телефони по истекот на нивната гаранција

Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) денес најави дека корисниците во Македонија ќе можат да го заменат екранот на своите премиум уреди по...

Се менува законот – во кеш ќе може да се плаќа само до 2.000...

Со најновите измени на Законот за спречување перење пари и финансирање на тероризам, објавени неодамна во Службен весник, почнувајќи од 7 јули се забранува...

Оваа камера секогаш ќе ја имате со вас, а се лепи на секаква површина

EvoGo Camera е камера која секогаш ќе ја имате со вас, како што вели и слоганот на компанијата која ја произведува "Always with you"....

Трициклот Gy3о можете да го чувате во канцеларија, а ќе се произведува во Хрватска

Како и останатите деца во маало Роберт Влашиќ возел мотори, од „веспа“ и „томос“ до помоќни, се додека негов пријател не паднал од мотор...

YouTube ќе ги известува креаторите на содржини ако некој им украде видео

YouTube направи алатка за креаторите на содржини на платформата која проверува дали нивните видеа се украдени. Секој пат кога некое видео ќе се објави...

Денеска стартуваше инвестицијата на американска Дура во вредност од 18 милиони евра!

18 милиони евра е почетната инвестиција на на американската компанија „Дура аутомотив системс“ која денеска започна  изградба на производствен капацитет во Технолошко-индустриската развојна зона кај...

Кинези ќе градат индустриски парк за овошје и зеленчук во Србија

Кина и Србија се во преговори за изградба на индустриски парк за овошје и зеленчук кој, на иницијатива на кинеската влада, ќе се гради...

Градови видени од небото – најдобрите урбани фотографии на годината направени со дрон

Фотографиите направени со дронови се нова уметност која е во подем. Само пред неколку години беше невозможно да се направат вакви фотографии, а сега...

Renault го сели производството на моделот Clio во Словенија

Францускиот автомобилски магнат Renault, во рамките на новата инвестициска рунда во електрична мобилност, ќе го удвои производството на моделот Zoe во својата најголема француска...

ВИДЕО: Овој кинески воз поминува низ станбена зграда

Овој кинески воза поминува точно низ населена станбена зграда. Линијата 2 на Chongqing Rail Transit поминува точно по средината на една 19-катница со станови....

НАЈПОПУЛАРНИ