12 C
Skopje
понеделник, јуни 1, 2020

Дневни Архиви: јули 20, 2018

Amazon на Prime Day заработи две милијарди долари за 36 часа

Американската платформа за онлајн трговија Amazon го сруши својот рекорд и заработи меѓу 1,5 и 2 милијарди долари за време на промотивниот Prime Day....

Мебел-Ви со голема инвестиција го отвори најголемиот салон за мебел во Кавадарци

Мебел-Ви објави дека официјално започна со работа новиот продажен центар во Кавадарци. Супер модерниот објект од 3.000м2 е убедливо најголемиот продажен објект во Тиквешијата...

Луксузниот бренд Burberry изгоре облека вредна 30 милиони евра

Луксузниот британски моден бренд Burberry запали облека во вредност поголема од 30 милиони фунти, меѓу кои и 20.000 мантили за дожд, по кои е...

Почнува да се произведува летачкиот костим на Џејмс Бонд

Со децении ранецот со кој Џејмс Бонд „леташе“ во филмот „Thunderball" во 1965 година беше производ на научна фантастика. Повремените експериментални уреди никогаш досега...

Нов дизајн за популарните „bag-in-box“ вина на „Тиквеш“

Омилените вина „Тиквешко бело“, „Тиквешко црвено“ и „Тиквешко розе“ од 3 литри во „bag-in-box“ пакување на ВВ „Тиквеш“ добија целосно нов дизајн на амбалажата....

Во САД се легализира 3Д печатењето оружје

Компанијата Defense Distributed, на која Стејт департментот на САД своевремено и забрани онлајн дистрибуција на датотеките со планови за 3Д печатење огнено оружје како...

По Гугл, и Airbnb на удар на Европската Унија

Европската комисија ја обвини Airbnb, онлајн платформата за резервација на туристичко сместување, поради повреда на правото на ЕУ. Поточно, Европската комисија смета дека Airbnb ги крши правилата...

Реализирани завршните настани во општина Кичево и општина Ѓорче Петров – Скопје

На 19 јули во хотел Арабела во Кичево, и на 20 јули во ресторан Деливио во Ѓорче Петров во Скопје, се одржaa завршните настани,...

Сингапур и Хонг Конг се новите играчи во светот на блокчеин!

Ригидноста на Пекинг во врска со дигиталните валути ги пренасочи инвеститорите на други пазари. Како нови дестинации за компаниите кои сакатаат да собираат средства...

ВИДЕО: Rimac Automobili почна да тестира беспилотни возила по улиците во Загреб

Rimac Automobili на својата Facebook  страница објави видео на кое се гледа беспилотен автомобил кој се тестира по улиците во Загреб. Во текстот за...

НАЈПОПУЛАРНИ