30 C
Skopje
сабота, август 15, 2020

Дневни Архиви: август 1, 2018

Новиот Самсунг Галакси Таб С4 ви помага да завршите повеќе обврски, без разлика каде...

Со Самсунг ДеЕИкс, долготрајна батерија и подобрено “С“ пенкало, Самсунг Галакси Таб С4 ја олеснува продуктивноста и овозможува неверојатна забава – во секое време,...

Најголемиот европски мршојадец се враќа во Бугарија

По 20 години од исчезнувањето на последните единки на европскиот црн мршојадец во Бугарија, започна негова реинтродукција во рамки на европски проект од програмата...

Huawei го претрка Apple – сега е втора најголема компанија во светот

Huawei граби напред со силни чекори кон целта за која од компанијата зборуваат веќе некое време. Сака да стане најголема мобилна компанија во светот...

McDonald’s во чест на 50-годишнината од Big Mac направи свои пари – MacCoins

McDonald’s планира да ја прослави 50-годишнината од својот најпознат производ Big Mac на навистина уникатен начин - почнувајќи од утре, со секој купен Big...

Пет нови интернационални награди за „Тиквеш“ и „Домен Лепово“ во Италија и Словенија

 Вината на Винарската визба „Тиквеш“ и „Домен Лепово“ освоија пет високи награди на меѓународни специјализирани вински натпревари кои се одржаа во текот на месец...

Макпетрол промовираше апликација Verna Go

Компанијата „Макпетрол“ промовираше апликација „Верна гоу“ (Verna Go) која на граѓаните и туристите ќе им даде сервисни информации за најблиската бензиска станица, услугите кои...

BMW инвестира милјарда евра во нова фабрика во Унгарија

BMW Group објави дека компанијата ќе ги прошири своите глобални производствени капцитети со целосно нов комплекс на територијата на Европа, кој ќе биде изграден...

Секоја генерација има свое детство

Секогаш ми се враќа истото чувство од пред 30 години кога ќе слушнам како возрасен му се обраќа на дете со намера да го...

Сите предизвици за брендовите, потрошувачите и огласувачкиот пазар во време на вештачка интелигенција

  Директно од Њујорк на 11-то издание на Викенд Медиа Фестивал во Ровињ пристигнува Џејсон Јерциновиќ, визионерски дигитален маркетер и глобален директор за маркетинг иновации во...

Илон Маск преговaрa за градење гигафабрика во Европа

Tesla Inc, компанијата на чие чело е познатиот иноватор Илон Маск, е во преговори со властите на Германија и Холандија за изградба на првата...

НАЈПОПУЛАРНИ