1.2 C
Skopje
вторник, февруари 25, 2020

Дневни Архиви: септември 15, 2018

Започна изградба на фабрика за индустриски кетеринг во Скопје

  Домашната компанија „Индустри сервис“ денеска стартуваше инвестиција вредна 1,5 милиони евра во скопската населба Маџари за индустриски кетеринг.  Сопственикот на компанијата, Драган Смилковски рече дека...

Израелска компанија го пушти во употреба првиот школски ранец отпорен на куршуми

Израелска компанија го пушти во употреба првиот школски ранец отпорен на куршуми. Компанијата Masada-Armour го произведе првиот ранец отпорен на куршуми поради заканите за пукање...

Германија размислува да ги направи дизел возилата еколошки почисти

Германското Министерство за транспорт денеска претстави план чија цел е преку измени на дизел возилата да се намали загадувањето на воздухот – Мораме да размислуваме...

Со квалитетна едукација Хелен Дорон го менува животот на децата и ги подготвува за...

Helen Doron English е едукативна франшиза, глобален бренд, лидер вo детската едукација застапен во над 40 држави ширум светот, со над 35 години искуство. Во...

Со квалитетна едукација Хелен Дорон го менува животот на децата и ги подготвува за...

Helen Doron English е едукативна франшиза, глобален бренд, лидер вo детската едукација застапен во над 40 држави ширум светот, со над 35 години искуство. Во...

Основачот на Амазон донира две милијарди долари за училишта за сиромашните

Основачот и директор на Амазон, Џеф Безос, објави дека ќе одвои 2 милијарди долари за да формира фонд кој ќе помогне да се отворат...

НАЈПОПУЛАРНИ