-7.2 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020

Дневни Архиви: декември 22, 2018

ВИДЕО: Уште една омразена работа на домаќинките ќе ја вршат машини – диплењето алишта

Запознајте ја Foldimate, машината која уште повеќе ќе им го олесни животот на домаќинките. Оваа машина совршено ги дипли алиштата наместо вас. Може да...

Целосна листа на најдобрите кафулиња и ресторани во Скопје за 2018 година!

Град Скопје заедно со агенцијата „Свот рисрч“ ги избра „најдобрите угостителски објекти меѓу најдобрите“ за 2018 година Преку тајни муштерии повторно беа посетени сите кафулиња,...

Viber добива опција која говорот го претвора во текст

Viber постои веќе осум години, а во првите четири генерираше голем број корисници, па во 2014 година го купи јапонскиот гигант за е-трговија Rakuten....

Заврши процената на ризик за четирите спорни фирми кои добија грант од Фондот за...

Компанијата „Декодикс“ поврзана со снаата на Цветанка Ласкова, има најмали шанси да ги добие 320-те илјади евра од грантот за иновации зошт добила проценка...

ВИДЕО: Twinkly се сијалички за елка кои ги контролирате со смартфон

Овие сијалички се она што и треба на секоја новогодишна елка. Twinkly се паметни сијалички кои вашата елка ќе ја претворат во вистинско светлосно...

Девет начини да го рекламирате својот мал бизнис за време на празниците

Почна сезоната на празници, на прослави, на веселби, на многу храна... Многу од празниците годинава се веќе зад нас, но некои допрва доаѓаат. Повеќето...

Весна Кузмановиќ: ИМПАЛА овозможува прецизни маркетинг и пазарни мерења со помош на технологија!

ИМПАЛА е термин кој се почесто се слуша во македонската јавност посебно во бизнис заедницата! На последната конференција од областа на маркетинг, организирана од...

Apple престанува со продажба на одредени iPhone модели во Германија

Продолжуваат проблемите за Apple – освен послабата продажба на iPhone во однос на очекувањата, компанијата на Тим Кук се бори на суд за кршење...

НАЈПОПУЛАРНИ