-7.2 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020

Дневни Архиви: декември 29, 2018

Ова се најпотценетите паметни телефони во 2018 година

Во 2018 година на пазарот се појавија многу паметни телефони. Поради тоа не е изненадување дека дел од нив не добија достојна доза од...

Дански стартап направи долна облека која може да се носи со недели без да...

Organic Basics е стартап основан од четворица дански иноватори кои претставија нова линија долна облека која не мора да се пере со недели. Иако...

Тасманија направи патишта од рециклиран отпад

Владата на австралиската држава Тасманија пронајде паметен начин да ја рециклира пластиката за еднократна употреба и другиот отпад од депониите за да направи нови...

Плачењето еднаш неделно е тајната за живот без стрес

Доколку некогаш сте гледале некој филм кој убаво ве расплакал и потоа сте се чувствувале чудно, но подобро, знаете што значи добро да се...

Наталија Бургиева: следната година нашите органски ѓубрива ќе ги пласираме на европскиот пазар!

Наталија Бургиева е економист, со над 15 годишно работно искуство која пред неколку години самоиницијативно почнува да се едуцира за органско производство на храна,...

Ова се топ 25 најскапи хотелски соби во светот (2 дел)

17. The Royal Suite, Hôtel Plaza Athénée - Париз Цена: 21.600 Редизајниран во 2012 година, Royal Suite е во париски стил, со мебел од француските кралеви,...

НАЈПОПУЛАРНИ