21 C
Skopje
среда, јуни 3, 2020

Дневни Архиви: јануари 8, 2019

ВИДЕО: Volo Go е првиот фен за сушење коса без кабел

Компанијата Volo Beauty го претстави првиот фен за сушење коса без кабел во светот. Оваа иновативна технологија беше претставена вчера на Саемот за потрошувачка...

Децата во Сингапур повеќе нема да се рангираат според оценките

Сингапур долго време постигнува одлични резултати во образованието преку методи како постојаното повторување и учењето долги часови за да се постигнат одлични резултати на...

Кога е најдобро време за објавување на социјалните мрежи?

Да се објави или да се не објави нешто на Интернет? Секако дека треба да се објави, но прашање е кога? Кога Ако сте...

Eatense e првата дигитална чинија за јадење во светот

Запознајте ја Eatense, првата дигитална чинија за јадење во светот. Чинијата на дното има вграден дисплеј, на којшто може да се прикажува различен дизајн,...

Ова се најочекуваните телефони во првата половина од 2019 година

Nokia 9 Pureview, јануари/февруари 2019 година Nokia 9 PureView по изгледот не се разликува многу од Nokiа 8 Sirocco, освен по задниот дел. Според она...

„Крипто перпер“ е првата виртуелна црногорска валута

Германецот со црногорско потекло Александар Каписода во петок минатата недела во Генералниот конзулат во Фрнаксфурт го претстави „крипто перпер„ како црногорска дигитална валута. Каписода,...

НАЈПОПУЛАРНИ