11 C
Skopje
петок, мај 29, 2020

Дневни Архиви: јануари 12, 2019

Tip of the Week – Промоција

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Системот за чистење на отпадот од океаните Ocean Cleanup System 001 се расипа среде...

System 001 — иновативниот систем на Ocean Cleanup за собирање на отпадот од т.н. Голем пацифички остров од ѓубре се расипа на своето шатување...

Taskforce, македонска компанија која од Битола и Скопје ја олеснува работата на големи американски компании!

Основана во 2016 година, македонско-американската компанијата Taskforce фунцкионирала со само еден вработен во првите неколку месеци од постоењето, а денес има околу 180 вработени, најголем дел во...

Кинезите ги направија првите фотографии од темната страна на Месечината

Кинескиот вселенски ровер направи неверојатни снимки од спротивната страна на Месечината, што во научниот свет се смета за уште еден триумф на кинеската мисија...

НАЈПОПУЛАРНИ