25 C
Skopje
понеделник, јули 6, 2020

Дневни Архиви: февруари 23, 2019

Прв државен натпревар “Прва Лего Лига“- Над 100 деца се натпреваруваат  со свои иновативни...

Над 100 деца денеска во Штип се натпреваруваат на првиот државен натпревар „Прва Лего Лига“ за деца од 9 до 16 години што е меѓународна мултидисциплинарна...

Компанијата „ИНТ” од Кочани ја доби наградата за претприемништво за Централна и Југоисточна Европа

Компанијата „ИНТ" од Кочани ја доби наградата за претприемништво за 2018 година во конкуренција на повеќе од 300  компании од земјите од Централна и...

ВИДЕО: Покривка за кола која ќе ја заштити од поплава

Ова е Flood Guard. Функционира како кеса за вкумирање, меѓутоа за вашиот автомобил. Го штити автомобилот од опасни временски услови. Flood Guard ја прекрива целата...

Иновативно од Виталиа: бар со мастиха!

Виталиа која веќе 25 години носи здрави производи на македонскиот и светскиот пазар, овојпат разви бар со мастиха за грчкиот пазар. Она што е...

Шест грешки кои најчесто ги правиме кога поставуваме лозинки

Добрите и сигурни лозинки се нешто што најмногу ви ги штити профилите на интернет и поради ова е важно да се води грижа за...

Компанијата VEJA направи патики од отпадоци од пченка

Брендот за етички патики VEJA го претстави својот најнов и веројатно најимпресивен еклошки производ досега - патиките Campo направени од нов вегански и биоразградлив...

Стефан Митров: секој што излегол од МЗДС Академијата за 3Д и гејм дизајн заработува...

Од волонтер за проекти во кои немало буквално ни денар, до развивање на бизниси кои имаат повеќецифрен биланс. Стефан Митров-основач на МЗДС Академијата за...

Ова е првото целосно разградливо шише за вода за еднократна употреба

Кога сакаме да го намалиме загадувањето кое ние го оставаме во околината најдобро е да почнеме од пластичните шишиња за вода. Една нова компанија...

Пицата е поздрав појадок од житарките?!

Доколку го почнувате утрото со чинија житарки, имаме лоши вести за вас. Најголем дел од житарките содржат многу шеќер и навистина не се најдобриот...

НАЈПОПУЛАРНИ