-4 C
Skopje
недела, февруари 23, 2020

Дневни Архиви: јуни 20, 2019

Данска компанија направи тротоар кој ја собира и ја реупотребува дождовната вода

Како што се менува климата на Земјата, зачестуваат поројните дождови. Тоа предизвикува проблеми со инфраструктурата, како и со пешачкиот и моторниот сообраќај. Освен тоа,...

Оваа алка со помош на електрични шокови ќе ве излечи од сите штетни навики

На Amazon од неодамна можете да набавите електрична алка која ќе ве стресе со електрични шокови доколку јадете премногу брза храна и на тој...

Фотографирајте се со победничкиот пехар на „Вардар“

Сите знаеме дека вардарци пред дваесетина дена по вторпат го освоија трофејот во Келн на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите. Европскиот ракометен првак...

На Марс откриен нов кратер – Црвената планета доби црно-сина боја

Во периодот меѓу септември 2016 година и февруари годинава на Марс беше забележат голем потрес, кој изгледа ја ободил планетата со нови бои и...

Македонското електрично „фиќо“ се најде на страниците на „Њујорк Тајмс“

Првиот електричен автомобил ЗАС Г20 произведен и развиен во нашата земја се најде на страниците на „Њујорк тајмс“ опишувајќи го како трансформација на малиот...

Научници открија две нови планети слични на Земјата

Научници соопштија дека откриле две нови планети слични на Земјата. Новооткриените планети се толку слични на Земјата што веќе си го најдоа своето место...

Лондон се подготвува за револуција на електричните автомобили

Градоначалникот на Лондон, Садик Кан, сака до 2030 година по улиците на оваа метропола повеќе да не возат автомобили со мотори со внатрешно согорување....

Ирска ќе забрани продажба на нови бензинци и дизелаши до 2030 година

Ирска најави дека ќе ја забрани продажбата на нови бензинци и дизелаши до 2030 година во рамките на новиот план за решавање на прашањето...

НАЈПОПУЛАРНИ