-1.4 C
Skopje
среда, јануари 22, 2020

Дневни Архиви: август 24, 2019

ВИДЕО: Маичка направена од алги и растенија се распаѓа за 12 дена

Vollebak е компанија за производство на облека која ја направи јакната што ја рефлектира секоја боја на сончевиот спектар. Компанијата сега креираше маичка користејќи...

Прилеп воведе градски автобуси на метан

Прилеп доби еколошки градски превоз. Со 60 милиона денари од локалниот буџет, градот набави четири нови автобуски за градскиот превоз на метан, што беа...

Како да се облечете во зависност од тоа во која фаза е вашата кариера?

Како се облекуваме на работа има големо влијание на кариерата, без разлика што живееме во време кога во компаниите важат полежерни правила на „dress code“....

Илон Маск почна да ги изнајмува соларните панели. Познати и цените!

Ако живеете во САД и сакате да си ја намалите сметката за струја со инсталирање соларни панели, Илон Маск го има решението за вас...

Улична рута низ Милано користи виртуелна реалност посветена на Леонардо да Винчи

По повод одбележувањето на 500-годишнината од смртта на Леонардо да Винчи (1452 – 1519), во Милано е промовиран водич за патувања со користење на...

Првата руска пловечка нуклеарка тргна на пат кон Арктикот

Русија го покрена првиот пловен нуклеарен реактор во светот и го испрати на Арктикот и покрај предупредувањата на активистите за заштита на околината дека...

Трамп нареди повлекување на американските компании од Кина

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека  им поарачува на американските компании да бараат начини да го прекинат своето работење во Кина и наместо тоа да направат повеќето од нивните...

НАЈПОПУЛАРНИ