-1.4 C
Skopje
среда, јануари 22, 2020

Дневни Архиви: септември 3, 2019

Македонските средношколци освоија злато и три бронзени медали на Светската олимпијада по геонауки

Македонскиот тим доби една златна и три бронзени награди на 13-тата Светска олимпијада по геонауки која се одржува во Јужна Кореја. Златниот медал е освоен...

PepsiCo отвара нов сегмент со пијалок специјализиран за гејмери

Компанијата PepsiCo се надева дека успеа да најде сегмент што ќе го компензира намалувањето во консумацијата на “кола“ пијалоците PepsiCo, помалку изненадувачки лансираше верзија на...

НАЈПОПУЛАРНИ