4.3 C
Skopje
понеделник, јануари 27, 2020

Дневни Архиви: септември 3, 2019

Владата ќе субвенционира покачување на плати во приватни фирми

За сите плати, од минималните до највисоките, за сите вработени, за сите фирми независно од големината и дејноста, ќе важи мерката за субвенционирање на...

Охридскиот хотел „Пела“ ги модернизира капацитетите и услугите со Проектот за локална и регионална...

Охридскиот хотел „Пела“ ги модернизира своите капацитети и услуги со поддршка на Проектот за локална и регионална конкурентност Хотелот „Пела“ во туристичката населба „Свети Стефан“  во...

Oд денес Vip стана А1 

 Од денес, телекомуникациската компанија оне.Вип станува А1 Македонија ДООЕЛ, а брендот Vip станува А1. Консолидирајќи ја својата позиција во рамките на A1 Телеком Австрија Групацијата, присутна во...

Акцелераторот УКИМ го отвори повикот за втората Акцелераторска програма есен 2019

Имате технолошка напредна бизнис идеја и сакате да ја реализирате? Пријавете се на повикот најдоцна до 15 Септември 2019. Осумнеделната програма ќе започне на 26 септември...

Пет места во светот кои ќе ви платат за да се преселите таму

Тие меѓу вас што размислуваат за промена на географската ширина и должина, а немаат пари за фрлање, можат да размислуваат за преселување во Грција,...

The Startup се патики направени посебно за генерални директори

Дизајнерот на обувки K-Swiss претстави нова линија патики кои се наменети специјално за егенрални директори. Без оглед на тоа дали сте во канцеларија, со...

Facebook сака да го сокрие бројот на „лајкови“

Facebook наскоро веројатно ќе започне со анализи и тестирања врз база на кои ќе се одлучи дали ќе се сокријат „лајковите“ или не. Истражувачката...

Шеснаесетгодишната шведска активистка Грета Тунберг стигна во Њујорк за самитот на Обединетите нации

По петнаесет дена пловење преку Атлантскиот Океан шеснаесетгодишната шведска активистка Грета Тунберг стигна на пристаништето во Менхетен, Њујорк. Ова патување е во склоп на...

ИАБ организира панел дискусија на тема „Перспективи на развојот на дигиталниот пазар во Македонија“

ИАБ Македонија, асоцијацијата која ги обединува интернет порталите, агенциите и огласувачите од земјава, во четврток (05.09.2019), со почеток од 18:30 часот во хотел DoubleTree...

Обезбедени средства за 20.000 оброци на првата „Праскијада“

Џемови, торти, салати и сокови од праски, се само дел од производите што успешно беа продадени на првата хуманитарна „Праскијада“, при што се обезбедија...

НАЈПОПУЛАРНИ