-1.4 C
Skopje
среда, јануари 22, 2020

Дневни Архиви: септември 11, 2019

Шведска го изгуби највисокиот врв поради глобалното затоплување

Кебнекаисе, највисокиот врв во Шведска, стана жртва на глобалното затоплување. Научниците известија дека глечерот на планинскиот врв се намалува поради се повисоките температури на...

НАЈПОПУЛАРНИ