-1.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови велосипед

Таг: велосипед

Rolloe е велосипед кој го чисти воздухот додека го возите

Кодека возел велосипед по улиците на Лондон добитничката на наградата Design Innovation in Plastics (DIP) за 2020 година, Кристен Тапинг, добила идеја...

Ова е првиот велосипед во светот на кој му се склопуваат...

Се повеќе луѓе кои живеат во големите градови во време на пандемија на корона вирусот се враќаат назад на старите и добри...

Воздушно перниче за велосипедисти се носи на вратот како јака

Воздушното перниче на Hövding е навистина неверојатен изум кој не штити од повреди на главата додека возиме велосипед. Повредите на главата и потресот на мозокот...

Со оваа вело-количка кога возите велосипед ќе можете да си го...

Wike Cycle Stroller  е велосипед и количка за бебе во едно. Родителите кои сакаат да си ја одржат формата и истовремено да не ги...

ВИДЕО: Додека го возите овој автомобил ќе согорите исто калории како...

Запознајте го автомобилот наречен FitCar PPV, односно автомобил кој се вози со помош на педали како велосипед. Изумот е дело на иноваторот Насер ал...

Ракавици кои даваат сообраќајни сигнали

Кога возите велосипед малку е потешко давањето сообраќајни сигнали затоа што не станува збор за моторно возило како што е автомобилот со сета потребна...

Овој електричен велосипед им помага на старите луѓе да одржуваат рамнотежа

Иако е битно постарите луѓе да останат активни, намаленото чувство за рамнотежа ги става во ризик од некаква незгода додека возат велосипед. Технолошкиот универзитет...

Градските инспектори ќе добијат електрични тротинети и нови велосипеди

Десет велосипеди и исто толку електрични тротинети ќе набави Град Скопје за потребите на администрација при извршување на редовните работни обврски. „Со оваа набавка ќе...

Македонски тим развива електрични велосипеди со вградени проактивни филтри за градски...

ГЕТ (градски еко транспорт)-велосипед е проект на група студенти предводени од Иле Мирчески, професор на Машински факултет Скопје, чија крајна цел е во македонските...

Со овој гаџет претворете го вашиот велосипед во чамец

Shuttle Bike Kit е неверојатен производ кој ќе ви овозможи да возите велосипед по вода? Звучи лудо и невозможно, нели? Но, и тоа како...

НАЈПОПУЛАРНИ