18 C
Skopje
вторник, јуни 2, 2020
Почетна Тагови вселенски брод

Таг: вселенски брод

Илон Маск по прв пат го запали моторот на вселенскиот брод...

Тест-верзијата на вселенскиот брод на SpaceX го запали својот мотор по прв пат. Моторот беше запален во фаза на тестирање позната како статичко палење,...

Илон Маск ја објави првата фотографија од вселенскиот брод за патувања...

Основачот и извршен директор на компанијата SpaceX, Илон Маск, објави фотографија која го открива изгледот на тест вселенскиот брод наречен Starship (претходно BFR), кој...

Илон Маск сподели фотографија од прототипот на вселенскиот брод Starship –...

Илон Маск ни дозволи да ѕирнеме како се одвива развојот на протипот на неговиот вселенски брод Starship. Шефот на SpaceX сподели фотографија на Twitter...

НАЈПОПУЛАРНИ