19.8 C
Skopje
петок, август 12, 2022
Почетна Тагови засилена реалност

Таг: засилена реалност

Ова е првотo персоналнo преноснo кино со засилена реалност во светот

DreamGlass Air е првото персонално преносно кино во светот со екран со засилена реалност кој ви овозможува да гледате секакви содржини од вашиот смартфон/таблет (Android,iPhone,iPad),...

Ова се првите паметни очила за пливање со засилена реалност

Професионалните пливачи сакаат да ги следат своите перформанси и честопати за тоа користат гаџети како часовници за пливање, но проблемот е во тоа што...

Футуристичка маска за пожарникари овозможува пет пати побрзо влегување и излегување...

Оваа маска со засилена реалност им овозможува на пожарникарите да гледаат и низ навистина густ чад. Во ситуации кога со обичните шлемови и заштитни...

Apple поднесе патент со кој шофершајбната на автомобилите ќе се претвори...

Apple поднесе патент за шофершајбна со засилена реалност, на кој ќе може да се прикажуваат мапи, насоки на движење и да се примаат видеоповици...

Наскоро ќе можеме да пробуваме патики преку засилена реалност

Технолошките компании како Google, Facebook и Apple ја интегрираат засилената реалност како нивна идна платформа, каде што дигиталната забава и огласувањето ќе „живеат“ во...

Очилата на Panasonic за засилена реалност ја зголемуваат продуктивноста на вработените

И покрај потенцијалот да бидат интересен производ за корисниците, Google Glass привлекоа само малку внимание. Јапонската компанија за електроника Panasonic на очилата за засилена...

Маичка со која ќе ја учите анатомијата на човечкото тело во...

Секој што сака подобро да се запознае со човечкото срце или некој друг внатрешен орган сега не мора тоа да го учи од книги....

Airbnb ќе воведе виртуелна реалност за разгледување на тоа што се...

Airbnb развива опции за виртуелна и засилена реалност за гостите да можат да најдат и да разгледаат места за изнаjмување Тридимензионалните скенирања и фотографиите од...

Starbucks го отвора првото кафуле со засилена реалност во светот

Со право има репутација на место каде што заедно со кафето се служи и најмодерната технологија - Starbucks ќе ја отвори првата продавница-кафуле каде...

Intel и Warner Bros ќе прават холограми и проекции за паметните...

Автономните автомобили роботи се се поблиску. Во нив нема да има управувач, возач, но тоа не значи дека ќе се досадуваме додека се возиме....

НАЈПОПУЛАРНИ